Barbora Piešová dostala Cenu primátora mesta Nováky

Víťazka speváckej súťaže SuperStar 2020 Barbora Piešová dostala Cenu primátora mesta Nováky. Spolu s ňou si rovnaké ocenenie z rúk primátora Ing. Dušana Šimku dňa 22.6.2020 prevzala za Základnú umeleckú školu (ZUŠ) v Novákoch i jej riaditeľka Zdenka Duchoňová. Cenu dostala mladá speváčka za propagáciu mesta i školy, kam chodila a vzdelávacia inštitúcia za jej výsledky a šírenie dobrého mena.

Cenu si Baša prevzala v obradnej sieni mestského úradu počas slávnostného prijatia, ktoré bolo spojené s programom pedagógov ZUŠ v Novákoch a zúčastnili sa na ňom i žiaci. 

Baša Piešová je bývalou študentkou ZUŠ v Novákoch, ktorú absolvovala v minulom školskom roku. "ZUŠ mi dala toho veľmi veľa. Nedá sa to opísať, pretože je to jednoducho krása, ako dokážu motivovať mladých ľudí, aby robili niečo, čo ich baví. Aj mňa motivovali a splnilo sa mi to, čo som v živote chcela dosiahnuť, a sľubujem, že s tým nikdy neprestanem. To jediné chcem vrátiť naspäť ZUŠ, že im budem robiť dobrú reklamu. To, čo naučili oni mňa, tak ja to teraz odovzdám svetu," doplnila Piešová.

Umelecká škola i v malom meste má svoje opodstatnenie, podotkla pani Duchoňová. "Naša práca má určite zmysel a my sa z nej veľmi tešíme. Je to o našej spontánnosti, obetavosti a práve Baša je ten výsledok. Teraz momentálne Baša, ale my máme viac takých úspechov, aktivít, takže určite je výhodné a pre nás naplňujúce mať ZUŠ a mať takéto výsledky," dodala riaditeľka.

ZUŠ roky vykazuje veľmi dobrú činnosť, jej žiaci dosahujú výsledky, chodia vystupovať i na rôzne súťaže, čo potvrdzuje aj úspech absolventky ZUŠ  v Novákoch Bašky Piešovej. Je aj takto spätá s naším mestom, preto som jej udelil cenu primátora," uzavrel primátor.

Zdroj : TASR23.06.2020