Smutné výročie tragickej udalosti v Novákoch. Nikdy nezabudneme.

Od tragického výbuchu vo Vojenskom opravárenskom podniku (VOP) Nováky, ktorý si vyžiadal osem ľudských životov, uplynulo dňa 2. marca už 14 rokov. Obete si popoludní pripomenula verejnosť pietnou spomienkou pri miestnom pamätníku v Parku Štefana Moyzesa.

Pripomíname si 14. výročie jednej z najväčších tragédií, ktorá sa stala v rezorte obrany. Ako vtedajší zamestnanec Ministerstva obrany SR si spomínam na túto udalosť, keď na základe veľmi intenzívneho výbuchu prišlo o život osem ľudí," povedal minister obrany Slovenskej republiky Jaroslav Naď.
 Je to podľa neho vec, na ktorú sa nedá zabudnúť, títo ľudia podľa neho mali svoje rodiny, priateľov i priateľov v rezorte obrany. "Veľakrát sa pri rôznych príležitostiach vraciame k celej situácii, ako prebiehala, a verím, že pozostalí postupne nachádzajú pokoj a že vidia na konci spravodlivosť, ktorá stretne každého," doplnil.

"Táto tragédia sa stala nečakane, nikto na to nebol pripravený, nikto neočakával, že keď jeho manželka alebo manžel ide do práce, že sa z nej nevráti. O to je to určite bolestnejšie v rodinách. Viem, že veľmi ťažko sa zmieri človek s tým, keď stratí blízkeho. Ešte, keď tragicky zahynie, o to je to horšie," podotkol primátor Novák Dušan Šimka. Dôležité podľa neho je, aby vláda, štát vytvoril také podmienky, aby sa takéto tragédie neopakovali.

Po pietnom akte sa zúčastnení presunuli na pôdu Mestského úradu v Novákoch.03.03.2021